Přidej na Seznam
Add to Google

Novinky

14.09.2008
Ve středu jsme byli s Chibíkem pozvaní do Brna na volejbal ;-). Pozvala nás šikovná a nyní čapatá dcérenka Agátka. V Brně ve velmi jezkém Mariánské údolí jsme si udělali vycházku, Chíba a Agátčin páníček si s chutí zaplavali, Agátka jen smočila bříško - páníčkovo lákáni do vody za pomoci piškotů tentokráte neslavilo úspěch ;-). Osvěžená vodou si skvěle pohrála se dvěma pejsky. Později u volejbalu si chvíli pospala, aby nabrala síly ke hře s bývalým páníčkem Erikem

Agáta je velmi dobře socializovaná, velmi milá a přítulná, hravá - za piškoty má perfektní přivolání ;-) a hra s balonky ji velmi bavila.

Fotogalerie.

Již teď se velmi těšíme na další stkání s áčkovými Ijsbéry :-).

08.09.2008
Dne 6.9.2008 jsme se s Arískem zúčastnili našeho prvního závodu - v poslušnosti dle ZVV1. I když jsme neměli vše docvičené, tak jsem se rozhodla, že prostě půjdeme a prověříme, jak na tom vlastně s výcvikem jsme. Hned na začátek musím napsat, že rozhodčí Milan Oliva byl docela přísný, ale spravedlivý. Všem měřil stejně.

Již při hlášení mně Arís pomohl od trémy. Při hlášení, kdy panička ze sebe koktala slova, tak Arís nelenil a jemně skočil panu rozhodčímu po tužce, co měl v ruce, a držel jí v zubech. Naštěstí to vzal pan rozhodčí s humorem a s Arísem si vysvětlil, že tužka je jeho. forex

1. První disciplína - volno s přivolání za pochodu k noze byla dle očekávání. Žádný zázrak se nekonal :-) a Arís, tak jak ve výcviku, si dával na čas, než přišel. Jenom na jeho omluvu - přivolání k noze jsme až do teď netrénovali. Přitom volno taky netrénujeme a to pochopil velmi rychle. Vyběhl jak šíp podívat se na psa, co šel na odložení. Mimochodem rotvík - trhač, který si takový psy dává k snídani. Všichni přestali dýchat, ale Arís hned poslechl a vzal to obloukem ke mně:-)). Vysloužili jsme si 8 boďíků - spokojenost. Lepší to být nemohlo. Hlavně, že přišel :-).

2. Další disciplína ovladatelnost na vodítku. Tak tady si Arísek u mně připsal velký plus. Cvičil přesně jak ve výcviku. Byli jsem od pana rozhodčího pochváleni, že má pěknou sledovatelnost a že pěkně spolupracuje. Takže tady to bylo za 10 bodů - pro mě nadšení :-)).

3. Sedni, lehni, vstaň. Tak tady se opět zázrak nekonal. Sedni, lehni bylo v pohodě. To totiž trénujeme. Vstaň nám nějak uniklo. Sice vstane rychle, ale hned si sedá. Toho jsem si všimla při posledním výcviku, že tam nevydrží a tak jsem jenom tajně doufala, že to udělá správně. Neudělal. Takže jenom za 7 bodů - nic moc :-)).

4. Odložení za pochodu. Tady Arís nepřekvapil. Takže jsme si vysloužili 10 bodíků.

5. Štěkání. Tady Arís mohl překvapit, že by si u toho poskočil. Ale ještě než jsme šli na plac, tak jsem mu vysvětlila, že bude u toho sedět. A on poslechl. Šikulka. Takže za 10 bodíků.

6. Aport. Tady to bylo 50 na 50. Ale stejně jsem doufala. Udělala jsem chybu, že jsme před závodem hned ráno aport nedělali, kde jsem mu mohla znovu připomenout, že se vybíhá pro aport až po povelu. Z 20 aportů mně prostě jednou vyběhne bez povelu. Sám a sám si zavelí :-)). A přitom teď poslední dobou to lajdák neudělal. Ale asi jsem dala slabší povel k noze. Hned jak jsem zavelela, věděla jsem, že jsem povel řekla jinak. Pan rozhodčí nám aport jinak pochválil, že ho má pěkný, ale.... takže 7 bodů - spokojenost se smutkem.

7. Skok vysoký. Tak tady to bylo standardní. Já udělala svůj oblíbený miniúkrok dopředu a Arís škrtl nehtem :-)) od pravé nohy o překážku v jednom směru. Takže Arísovi srazil bodík a mně prý taky jeden. Takže jsme to měli za 8 bodíků - to jsme čekali.

8. Kladina, tak tady jsme mohli teoreticky skončit. I když jsme ji trénovali. U kladiny mně trochu víc někdy i míň, ale vždy předchází. Jediný velký problém je, že kladina je u řeky, kam se chodíme s Arísem koupat. Je tam nejlepší vstup do vody. A protože Arís je vodní živel neboli vydra říční, tak obavy byly na místě. Už mně tam párkrát z překážek utekl a dokonce jednou i u povelu zůstaň se prostě sbalil a šel se vykoupat. Takže konec kladiny byl přímo ve směru do vody. Arís byl jako vždy o kousek rychlejší než já. Normálně na mě počká za kladinou, ale tentokrát nezastavil. Hned jsem poznala, že je zle. Okamžitě jsem vyslala důrazný povel. Na patě:-)) se otočil a byl hned u mě. I když to nebylo, jak mělo, tak mě stejně potěšil, že jsem byla silnější :-)) než voda. A to je pro mě pocta:-)) A tak jsme si vysloužili 7 bodíků - spokojenost :-)). Tady patří velká pochvala páníčkovi, který mně při posledním výcviku kladiny menším trikem podařil Aríse zastavit.

9. No a poslední áčko, které jsme naštěstí skákali od vstupu do vody, tak to proběhlo dobře. Opět malinko předběhl, takže za 8 bodíků.

10. Zůstaň. Pro nás nejslabší disciplína. Tak tady se ukázalo, že cvičením a cvičením a důsledností jsem se dočkala konečně dobrého výsledku. Ani se nehnul a vypadalo to, že jsem si vzala sebou sekundový lepidlo. Ani se nehnul kromě hlavy. Ale to ještě vypilujeme. Takže 10 bodíků - u mě spokojené nadšení. Doufám, že ne naposled.
Celkově jsme dosáhli 85 bodů a z počtu 13 závodníků jsme skončili na 5. místě. A jak se nám podařilo s Arísem předběhnout Chibíka.

Celou dobu cvičení Chíby jsme si s Arísem říkali. "Ach jo, ach jo, Chíba nás předběhne". Všude prostě bojovala a na nejlehčím předposledním cviku, kdy už vítězství měli v kapse a my smutek v očích:-)), tak se přece jenom zachovala kamarádsky:-)) - prostě Chibík je Chibík, prostě supr baba - no je to ženská :-)), páníček Vám to pěkně popíše:

S Chíbou jsme chtěli po tříměsíční pauze vyzkoušet, jak na to jsme. A takhle to dopadlo:
U chůze máme jen 7 bodů, přeci jen se projevovala její občasná nesoustředěnost a jeden obrat za chůze s nutným cuknutím vodítka nám sebral 3 body. Pak bylo vše OK mezi 8-10 body, moment, kdy mne Chíba vypekla, přišel u kladiny. Museli jsme přes minutu čekat, než kolem přejede nákladní vlak, abychom se s rozhodčím slyšeli. Toto čekání si lumpačka Chíba vysvětlila nakonec tak, že místo na kladinu vyrazila na své nejoblíbenější áčko. Takže nula na předposledním cviku nás stála první místo ve smečkovém klání. I tak jsme po pauze spokojeni a víme, co máme ladit, až půjdeme na jaře zkusit ZPS1. Bodovací tabulka a poznámky rozhodčího:

Přivolání k noze9
pomalejší zpět- jj, Chibík mohl být rychlejší
Ovladatelnost
7
vodítko - oprávněně, Chibík mohl být soustředěnější
S L V
10 bylo bez chyby
Odložení za pochodu vleže
9
pomaleji lehne - před 3 týdny ještě nechtěla lehat vůbec, spokojenost
Štěkání
10
bylo bez chyby
Aport
8
křivé předsednutí, pomalejší zpět - ale bez překusu, spokojenost
Skok vysoký
9
křivé předsednutí - jinak OK
Kladina nízká
0
tak tady mne Chibík vypekl a nechal Aríska vyhrát
Skok šplhem
9
pomalejší sednutí - jinak OK
Odložení
8
posunutí - lumpačka mi začala se na odložení nenápadně posouvat

Celkem tedy jen 79 bodů a 7 místo.

Fotky ze závodu najdete zde.

01.09.2008
Na Akimově webu najdete jeho nové fotografie z 10. týdne.

31.08.2008
Naše webovky už mají svoji dovolenou za sebou a tak se Vám hlásíme s fotkami, které jsme obdrželi v mezičase od nových majitelů: Akim, Argo a Askan

13.08.2008
Akimek má své vlastní webové stránky! Koukněte se, jaký je to šikovný fešák.

09.08.2008
Dnes nás opustil poslední Ijsbérek - Askan, který cestu do nového domova v Novém Strašecím zvládl bez problémů a již se zabydluje. I přes to, že nám doma "zbyli " Chíba s Arískem, je na dvorku i zahradě jaksi pusto .

08.08.2008
Včera k nám na milou návštěvu zavítala Agátka a pěkně si s Askánekem zařádili a také ho naučila  dostat z misky všechnu vodu , jak jim to spolu slušelo, můžete vidět ve fotogalerii.

06.08.2008
Vkládáme Askánkova videa z neděle 3. srpna - účinkují Askánek, panička, tunel a páneček. Askánek s námi zůstal nejdéle a tak ho v těchto dnech intenzivně socializujeme (auto, obchod, vycházky, návštěvy, ...). Asky je velmi hravý a mlsný, nějradji má šňůrku od balónku a novou hračku, o kterou se velmi rád tahá. V sobotu nás opustí a svoji boudu bude mít v Novém Strašecí.

Mezitím přišly zprávy od jednotlivých majitelů nových štěňat:

- Akimek se zaklimatizoval v Liberci, kde na něj čekala kočička,se kterou se skamarádil a laškuje sní.

- Argošek v Hradci Králové poznal bez problémů svého staršího nového parťáka Nera.

- Agátka má zatím zřejmě nejrušnější program, bez problémů jezdí autem na sever Moravy a nazpět, zítra se k nám přijede s páníčkem podívat, takže se budeme snažit zachatit shledání Agátka a Askánka po téměř týdnu.

- Asaguška zůstala věrné své pověsti nejčipernější fenečky a své nové majitele v Brně obdařuje svou velkou dávkou hravosti a temperamentu.

- Aida odjela nedaleko do Kříbu a jako správný hovawart bude hlídat velký venkovský statek.

-  Z Ari je Brňanda, která zpočátku méně baštila ale nyní již zařadila svůj standardní rychlostní stupeň.

Děkujeme všem novým páníčkům za průběžné informace a těšíme se na další.

03.08.2008 odpoledne
Vkládáme Askánkovu fotogalerii z dnešního odpoledne.

03.08.2008 dopoledne
Akim i Aida jsou již v pořádku ve svých nových domovech - v Liberci resp. Kříbu. Příští víkend nás opustí i poslední mohykán - Askan.

Máma Chíba má dnes narozeniny, masový dort je připraven a večer proběhne bujará psí oslava .

02.08.2008 dopoledne
Vkládámě několik fotografií z řádění Chibíka, Asagušky a Arga ve čtvrtek 31.07. večer.

02.08.2008 ráno
Včera nás postupně opustili: Asagy a Ari, které budou bydlet v Brně a Argo, který bude bydlet v Hradci Králové. Dnes je následuje Akim do Liberce a zítra Aida do Kříbu u České Třebové . Všechna štěňátka dojela v pořádku, všem novým majitelům děkujeme za zprávy z jejich nových domovů.

28.07.2008
Dnes nás opustila Agátka , která bude bydlet zpočátku v Brně, později v Opavě. Dalších 5 štěňátek ji bude do nového domova následovat během víkendu, jediný Askánek s námi zůstane do příštího týdne.

28.07.2008
Vkládáme videa, která jsme natočili o víkendu.

26.07.2008
Včera a dnes měli Ijsbérci náročný den! Včera absolvovali kontrolu, očkování a tetování u pana veterináře, zde musíme pochválit především Akima a Ari, kteří se chovali na jedničku, ale i ostatní byli vzápětí po tetování v pohodě a udělali si z veterinární ordinace svůj „rajón“. Takže štěňátka jsou tetována, očkována, prohlédnuta veterinářem a shledána zdravá až na dvě malinké pupeční kýly u Ari a Asagy. U pejsků jsou hmatatelná obě spouštějící se varlátka.
Dnes k nám přijela na kontrolu vrhu HPCH Hanka Jemelková – vkládáme zápis o kontrole vrhu (jpg 698 kB).  Na závěr jsme provedli focení ve „výstavním postoji“ na stole, fotky naleznete zde a zároveň v galeriích jednotlivých pejsků.
Dnes jsme také dopoledne natočili nějaká videa a pořídili pár fotek z řádění našich štěňat, která zpracováváme a vložíme je během zítřka.

25.07.2008
Od 6. do 13. července jsme se s Arískem zúčastnili výcvikového tábora ve Větřkovících pod vedením Martina Uřičaře.
Na táboře bylo velmi príma. Byli tam totiž supr lidi. Jestli to dělá ta Morava :-)) nevím, ale nemělo to chybu. Byla jsem ráda, že nás hovawarťáku tam bylo docela dost. Byly tam velmi príma holky Maruška s Brehemíkem z Jůlinčina údolí a Jana s Alexem od Zmizelé Vltavy (to jsem možná popletla) potom supr Zemánci se svými koníčky, Sugar, Dafné a ještě s nezapomenutelným Maxem, a nesmím zapomenout na velmi příjemnou, výbornou dvojici Petrovských se slečnou Kelyšovou Royal Safe. Potom velmi pohodoví  Vojáčkovi s Bray-Bo Sideric Miks. A ještě hlavní můj spolubydlící velmi fajn a supr Alča(tak jako já) Bilanová s velmi příjemnou Agirkou Lumakuto. Agirka mě vždy v noci poznala a pustila mě do naší chaloupky se vyspat. Za to jí moc děkuji:-)) Velmi příjemný a kontaktní pes. Ani mně nenadávala, že jsem přišla pozdě:-)).
Každý den jsme ráno vstali :-)) a šli jsme na snídani, která byla každý den stejná, takže nás už nemohla překvapit. Po snídani bývaly obrany, pak oběd, který vždy překvapil a občas i šokoval :-)), po obědě jsme většinou hráli volejbal. A odpoledne byly poslušnosti a večer opět volejbal a každodenní grilování a posezení u ohně. Byl to velmi příjemně strávený týden. Arísek se něco přiučil, hlavně u obran mě nezklamal a bylo vidět, že ho to baví a byl vždy natěšený. U poslušnosti nám nejde se moc posouvat dál. Trochu jsme doladili vysílačku. S tím nám Martin hodně pomohl. Největší problém odložení vsedě a vleže. Tam jsem na tom stále stejně a někdy i hůř. Čím víc lidí se dívá, tím já dávám povely jakoby v cizím jazyce, protože mně Arís nerozumí anebo je hluchý.
Ještě musím pochválit Aríska, který měl domeček na kolečkách viz fota. Choval se docela slušně, nic nerozkousal. Jen vytáhl pár držáčků na sedadla, ale to je u něj standardní. Takže má pochvalu. A panička se tam naučila kromě výcviku kouřit vodní dýmku, za to děkuji Janě a Marušce:-)) a dělat Mojito a za to musím poděkovat Ivě od slečny Kelyšové:-)). Fakt supr.
Děkuji Alče Bilanové a Vojáčkům za supr fotky, které můžete vidět tady.

24.07.2008
Po delší době se panička hlásí zpět a podává nejčerstvější info:
Před 2 týdny jsem měla přezdívku Dráb, protože jsem neustále hlídala maminu a štěníky, aby se "něco" nestalo. Všichni včetně psů byli ze mě, jak se říká lidově, na prášky. A dokonce už se všichni těšili, až odjedu na týden na tábor s Arískem do Větřkovic (o tom napíšeme později). Po příjezdu jsem byla nazvána Krkavčí matka, protože jsem jim ujela. Tož sa nezavděčíte:-)). Tolik na úvod.

A tak uběhl více než týden po mém příjezdu a mohu napsat o každém štěníkovi - uličníkovi pár postřehů:

Začnu s největším uličníkem z vrhu a to je Askánek:

Askánek – červený - je nejen největší, ale skoro nejhezčí pes. Je jak z pohádky Nekonečný příběh - Falco létající pes. Bere vše s přehledem. Nevyhledává žádné rvačky, ale když se nachomýtne, tak vše umí výborně vyřešit, aniž by si zlomil chloupek. Rád loví  kořist(uzlík:-)), vždy vyhraje a odnese ho do úkrytu pod vrbičkou. Téměř jako jediný, když byla bouřka, tak vyšel ven a koukal v pohodě, co se děje, pak si lehl a spal. Ještě musím napsat, že je vždy na stráži a jakmile se někdo pohne na dvorku, už dává o sobě vědět, že je tam, aby se na něho nezapomnělo, a strhne ostatní k velkému křiku. Je temperamentní a milý. Téměř každého si získá.

Argo – hnědý - je taky pěkný kousek. Poslední dobou se začíná hodně prosazovat. Je temperamentní a dělá taková běhavá velká kolečka. Rád loví kořist a když se "rozjede", tak  je jak tank :-)).  Troufá si i na Askana a je to takový pokušitel. Občas má mazlivou, ale dlouho nezůstane v klidu. Jako jediný se nevydrží dlouho chovat. Má velké zrychlení.

Akim – rudý - je šikulka. Zatím se mezi pejsky prosazuje, jenom když musí. I když někdy taky překvapí svou bojovností. Je temperamentní, rád loví kořist (uzlík, kapesník). Umí se perfektně schovávat, když se jde ze zahrady. Už se párkrát stalo, že jsme ho všude hledali a stále nikde nebyl. Volali jsme na něho a nic. A nakonec byl vždy někde zašitý a spokojeně spal. Je rychlý a hbitý.

Asagy – zelená - všude musí být, když se něco děje. Je hbitá a temperamentní, ráda loví uzlíky, hadýrky a vše co se hýbe. Ráda se pere s plyšovým psem :-)) (děkujeme Čehovským) a je trošku lakomá :-)), nechce ho půjčovat, protože se o něj ráda přetahuje. Je velmi přítulná. Dříve dávala pěkné blízavé pusy, teď už dává pěkně kousavé. Vždy překvapí, najednou zmizne a není vidět a z ničeho nic se z pod vrby dohrne s něčím v tlamičce. Naposledy s velkou hadrovou housenkou. Je velmi veselá. Asagy má podobnou povahu jako Akim.

Aida – šedá - to je velký tank :-)). Když se rozjede, tak to hrne před sebou. Ze svých bratrů a sester moc respekt nemá. Klidně si troufne na všechny. A z toho je jako andílek. Je velmi milá, veselá, temperamentní a umí dávat pěkné blízavé pusinky. Někdy se zdá rozvážná a dělá, že přemýšlí :-)). Ráda taky vše loví a přetahuje se se sourozenci.

Agátka – plavá - to je prostě čert ve zlatém vydání. Je stále veselá a všude musí být. Všechno jí baví. Lítá jako čert. Je temperamentní a ráda se přetahuje s ostatními a často vyhrává. A jak říká syn Tom - Agáta je Agátka.

Ari – modrá - to je taky černý čert. Velmi veselá s podobnou povahu jako Agátka. Ari je ale víc bojovnější se sourozenci. Když se rozjede, tak je jak Aiduška. Umí tak jako všichni výborně vrtět ocáskem. Má asi největší rychlost ve vrtění. Taky ráda loví a skáče, vymýšlí čertoviny a je velmi mazlivá.

20.07.2008
Vkládáme videa, která jsme natočili během neděle. Najdete je na stránce vrhu A. Tam také naleznete aktualizovanou váhovou tabulku. S dalšími fotografiemi a informacemi o vrhu A a Arískovi se ohlásíme zítra.

16.07.2008
Dnes naši Ijsbérci slaví 5 týdnů! Přidáváme jejich společnou galerii z dnešního dne, fotky jsou vloženy i v galeriích jednotlivých pejsků.

Za poslední dva týdny mají za sebou celou řadu návštěv našich příbuzných, kamarádů, známých, dětí a nových majitelů. Všechny příchozí pěkně přivítají, na povel puťáááá puťáááá se všichni seběhnou pro pomazlení nebo zkrácení nohavic našich návštěvníků a nedají pokoj, dokud je nepřemůže únava a nejdou si odpočinout pod vrbu.
Štěňátka tráví hodně času na zahradě, kde se vydávají na čím dál dělší průzkumy, pomalu a jistě se mění v tlupu likvidátorů, přetahují se o hračky a perou se mezi sebou. Kromě stávajích hraček (některé se již okoukaly) jim připravujeme krabice na prolézání, o víkendu agiliťácký tunel, kameny apod. Pokračujeme ve zvykání na auto a přidáme od příštího týdne vycházky po okolí.
Máma stále 2x denně kojí, jinak ale Ijsbérci baští granule ve velkém stylu. Včerejší problémy (průjem)  po návštěvě hnědého Arga jako vyslance celé smečky Ijsbérků u veterináře a podávání probiotické pasty ustávají.

Arísek neví, co si má o nových sousedech v kotci myslet, ale chová se k nim velmi hezky a když smečka spí, ani nedutá. Smečka naopak nového souseda velmi ráda pozoruje, 2-3 si sednou před Aríska a pozorují toho velkého strejdu.


Zadány jsou nyní všechny fenky a jeden pejsek:
čzn - šedá - Aida Lucky
čzn - zelená - Asagy Lucky
čzn - modrá - Ari Lucky
plavá - Agáta Lucky
čzn - hnědý - Argo Lucky
Čzn rudý - Akim Lucky je rezervovaný, ve čtvrtek se na něj přijedou podívat noví majitelé.

Volný tak zůstává vedoucí celého mančaftu - plavý pes Askan. Je velmi kontaktní, milý, sebevědomý, velmi dobře prospívá. Podívejte se, jak dobře vypadá.

09.07.2008
Dnes naši Ijsbérci slaví 4 týdny! Pořádně se rozjeli u krmení, dlouze shlédli a vyzkoušeli páníčkův dárek (plechovky), pořádně se několikrát proběhli po zahradě a vydali se i na průzkum, tahali se o ponožku, vyřizovali si osobní věci mezi sebou , vysáli mámu ve stoje a pak si ji tři fenečky ještě odlovily, skolily a vysály v leže . Vše neumětelsky zachyceno na video (páníček byl na to sám, jedna ruka na kameru, druhá na kožíšky).

06.07.2008
Vkládáme video z 05.07.2008, ve kterém účinkují: štěníci běhající a baštící granule, částečně panička a otravná vosa

06.07.2008
Přidáváme další aktuální fotogalerii našich Ijsbérků z hovění si na zahradě. Někteří (Červený a Modrá) chybějí a ještě je večer doplníme. Modré a hnědému hlásíme, že se jim začínají dělat hnědé kuličky  (znáčky) nad očima, což na fotografiích není úplně zřetelné. Ve středu jsme začali přikrmovat, mlékem a nyní už i granulemi, vše máme zachyceno na videu, které vložíme dnes večer.

Dnes budou mít Ijsbérci perný den, balí si baťůžky z porodní bedny a mašírují s maminkou do nového bejváku ven.

Nesmíne zapomenout na Aríska, který si minulý týden s paničkou vystál a vyběhal V3 na MVP v Brně. Posudek naleznete zde.

02.07.2008
Dnes měli Ijsbérci poměrně nabitý den: Ráno jeli na kontrolu k panu veterináři, kterou společně s ostříháním drápků nesli velmi statečně, v podvečer pak vyrazili na chvíli na zahradu, což si užívali zejména fenečky, a jelikož mají dnes již tři týdny, tak v porodní bedně momentálně práská šampaňské ;-). Kolik vážíme ve třech týdnech naleznete v aktualizované váhové tabulce.

30.06.2008
Dnes jsme naše Ijsbérky poprvé vzali na deku na zahradu, podívejte se na fotogalerie jak si hověly fenečky a jak pejsci

28.06.2008
Štěňátka se mají čile k světu a dnes jsme pro Vás připravili:
- Vložili jsme video z posledního týdne ;-)
- Aktualizovali jsme váhovou tabulku

22.06.2008
Dnes Vám přinášíme další zprávičky o našich Ijsbércích:
Musíme říct, že pro paničku je to skoro psychický teror :-)). Nejdříve to byl strach z porodu. Pak u ní nastal další strach - aby Chíba štěníky nezalehla, nešlápla na ně, aby se těm plazícím válečkům nic nestalo. Ale dnes už říká, že tohle všechno stojí za to, že je to úžasné sledovat naše Ijsbérky a prý je to lepší než televize ;-)), což u naší paničky hooodně znamená.
Když savečci ;-) - panička jim říká piraňky a páníček pijavice ;-))) - spí a najednou dostanou hlad, který přichází zcela pravidelně, tak dokáží vyvinout plazivou kosmickou rychlost, jen aby se dostali na ta nejlepší místa.
Dnes poprvní začínají otevírat oči. Začalo to ráno. První byl znakatý pes s rudou pentlí a bylo to pravé oko :-)), které se nejdříve otevřelo. Takže má prvenství.
Modrá je  zase  první, která se včera postavila na malý okamžik na všechny 4 nohy. Ode dneška to se střídavými úspěchy zkoušejí všechna štěňata.
Plavý pes obsadil první místo ve váhové kategorii.
Šedá spolu s modrou vedou v hlasovém projevu.
Zelená je nejvíc zvědavá a nikdy nechybí u krmení.
Plavá vede váhovou tabulku u holek a taky nikdy nechybí u krmení a dokonce po doslova odpadnutí ;-), kdy si myslíme, že má dost, tak si jde ještě přidat.
A hnědý pejsek spolu s plavým jsou největší hltouni a je to taky vidět na jejich váze. Všude se vecpou a hlídají si nejlepší místa vzadu, kam jim podstrkáváme modrou.
Jinak musím pochválit mámu Chíbu, která se o štěníky vzorně stará až na jeden půlden, kdy jsme se lekli, jestli jí něco není, byla neklidná a něco se s ní dělo. Ale rychle to pominulo a vše je v nejlepším pořádku. Až mně kolikrát štve, že je nenechá spát a sama je vzbudí, aby je nakojila. Někdy má vysokou frekvenci a kojí je každou hodinu a doslova si to s nimi užívá. Stále je kontroluje jako správný policajt a udržuje je v čistotě.
Ode dneška má každá Ijsbéřička a každý Ijsbéráček svoji vlastní fotogalerii s popiskami. Brzy začneme k jednotlivým hltounům dopisovat další poznámky.

A zde je máma dohlížející na dnešní focení:

 


 

18.06.2008
Jak štěňátka vyrostla za první týden se můžete podívat v nové fotogalerii a také ve váhové tabulce.

13.06.2008
Vkládáme fotografie maminy a štěníků z dneška a včerejška, aktualizovali jsme váhovou tabulku.

12.06.2008
Včera 11.06.2008  přišli na svět Ijsbéérci. Protože jsme už věděli, že to musí nastat, tak jsme Chibíka bedlivě sledovali. Ráno jsem jí změřili teplotu, která ukázala pokles a hned jsme  tušili, co nastane. Trochu nás  zaráželo, že je Chíba stále trochu veselá a pořád při chuti. Tak jsme si říkali, že to asi nechá na další den. Ale jen co se páníček uvelebil ve vedlejším pokoji na fotbal, Chíba vyslala první signál, že žádný fotbal dnes nebude. Stahy začaly (pečlivě jsme vše zaznamenávali) v 17:50. V 18:56 už to vypadalo, že už o bude. My připraveni na všechno a čekali. A než jsme se nadáli, tak v 19:16 přišlo první štěňátko na svět. Byl to plavý pejsek a hned dostal jméno po dědečkovi Askan jako pokračovatel rodu :-)).
U další jsme už zaznamenávali jenom barvy:-)) - 19:40 znakatý, v 19:57 plavá fenka, 20:15 znakáček, 20:40 další znakáček, 21:23 zase znakáček a poslední ve 22:26 zase znakáček. Takže konečný stav 7 štěníků. 3 fenky znakatý a jedna šikulka plavá a 3 pejsci - jdeden plaví a dva znakatí. Porod proběhl bez problémů, až jsem byla překvapena. Doufám, že vše bude dál probíhat dobře. Pár fotek najdete tady, ale brzy štěňátka nafotíme líp a každému uděláme galerii.
Dnes jsme dali šňůrky, ale bohužel jsme koupili zlobivé šňůrky a už jsou skoro všechny dole z krku. Takže zítra koupíme nové a už z krčku nespadnou.
Štěníci jsou velmi živí, někteří - hlavně plaví - jsou horolezci a někteří hodně upovídaní - jedna čzn fenečka.

08.06.2008
Příští týden ve středu 11.06.2008 by měla naše Chíbenka  přivést na svět první Ijsbéráčky. Kromě občasných menších nevolností je Chíbenka zatím velmi aktivní a stále při chuti. Přinášíme Vám její aktuální fotografie:

 

 


 

18.05.2008
Tento víkend jsme strávili v krásném prostředí hotelu Amerika ve Velkém Meziříčí. Pod vedením Mirky Marcišinové a Mirka Valentina zde v prima atmosféře probíhal první ze zatím plánovaných tří výcvikových víkendů.
S Arískem jsme se věnovali stopě, poslušnosti, obraně a plavání :-), kdy Arísek v konkurenci 12 psích borců zvítězil v souteži o nejrychlejší přivolání s přeplaváním rybníku ;-).
Chíbu už šetříme, ale věnujeme se dál stopám a dnes jsme složili zkoušku FPr2 se známkou dobře, přičemž více než deset bodů jde na vrub chybě nervózního páníčka, kdy příliš pozdě uvěřil skutečnosti, že Chíba naprosto správně zalehla předmět - překvapivě pro páníčka již na prvním úseku. Páníček zůstal stát a myslel si, že se jedná o chybné zalehnutí. To bohužel Chíbu ovlivnilo u druhého předmětu, u kterého se zastavila a tázala se pohledem zpět páníčka, jestli teda má cenu lehat nebo ne ;-).

10.05.2008
Mirek Valentin na MS BO 2008 ve Slovinsku dnes odpoledne na stopě získal 94 bodů. Doufáme v jeho dobré umístění stejně jako i celého českého týmu. Zatím je to u Mirka podle výsledků na průběžné 3. místo.

09.05.2008
Dnes jsme byli s Chíbou na ultrazvuku a pan doktor z veterinární ordinace v Blansku, Smetanova ul, (doporučujeme, jsme s touto ordinací velmi spokojeni) nám potvrdil, že Chibík je březí!

Mirek Valentin na MS BO 2008 ve Slovinsku dnes večer získal na poslušnosti 92 a na obraně 98 bodů. Držíme palce na stopě Mirkovi a samozřejmě i celému českému týmu!

07.05.2008
Počátkem května vyšel časopis Psí sporty, který věnuje jeden článek Hovawartům. Součástí článku je i fotografie naší Chíby (sken, omluvte jeho horší kvalitu). Děkujeme paní Valušové za článek a oslovení s nabídkou na uveřejnění naší fotografie.

04.05.2008
Vkládáme Ariho video - obrana na výcvikovém dni HWPS v Brně dne 01.05.2008.

16.04.2008
Dnes jsme obdrželi od ČMKU potvrzení o registraci naší chovatelské stanice, která se jmenuje IJSBEER = lední medvěd. Příslušná změna vzhledu našich stránek proběhne příští týden.

14.04.2008
Dnešní novinka se týká našeho plánovaného odchovu. Nastala změna, bohužel jsme nemohli z pracovních důvodů narychlo vycestovat (Chíba začala hárat o 2 týdny dříve). Tatínkem našich budoucích štěníků nebude tedy Baxter, ale... Volba byla jasná - bude to starší brácha našeho Aríska :-)), kteří jsou si jak povahově, tak i vzhledově velmi podobní :-)). Akimka jsme si zvolili nejenom proto, že je to bratr Aríse, ale také z toho důvodu, že je to opravdu velký aportér s velkým zájmem spolupracovat s páníčkem při výcviku, který má velmi rád. A abychom ho ještě malinko vychválili, tak musíme dodat, že je kontaktní a velmi příjemný pes.
Takže krytí proběhlo ve středu 09.04.2008.
Byli jsme velmi nervozní, jak to dopadne. Chibeta s Akimem si hned padli do oka. Takže na začátku bylo velmi příjemné skotačení. Chibík je dáma a taky to dávala najevo a Akim se musel hodně dvořit, ale byl opravdu neúnavný, bylo to velmi úsměvné. Co víc dodat. Jak jsme ze začátku ze všeho měli obavy, tak jsme nakonec měli ze všeho velmi dobrý pocit, který máme trvá dodnes :-)). A teď jenom budeme doufat.

Fotogalerie z krytí

Info o plánovaném vrhu

31.03.2008
Minulé úterý s námi (tedy s paničkou a Arim) jel páníček na KK Rybníček, kde jsme s Mirkem Valentinem trénovali obranu, a pořídil nám po dlouhé době video - Arogant Arivalo Asso 18 měsíců - wmv, 22 MB, mpg, 25,8 MB.

24.03.2008
Přidali jsme novou sekci Plánovaný odchov - odjezd za Baxterem ex Canis Lupus na krytí se pomalu ale jistě blíží..., dále jsme vložili nové Chíbino video.

21.03.2008
Do Odkazů jsme doplnili šikovnou Ambru Attractive Nuisance.

16.03.2008
Do Odkazů jsme doplnili Ebony Gold Premio, která také navštěvuje KK Rájec-Jestřebí.

24.02.2008
Přidáváme video z Arískovy obrany z Kroměříže, za podklady děkujeme Aničce Brázdové.

20.02.2008
15.02-17.02. jsme se s Arískem zúčastnili výcviku v Kroměříži - http://hvezda.bedea.cz.
V pátek navečer jsme s Arískem vycestovali do Kroměříže, naštěstí to nemáme daleko a tak za hodinku jsme byli na místě. Arísek se ubytoval v autíčku, kde měl pro sebe hodně místa, ale stejně využíval hlavně sedadlo u řidiče. Byli jsem domluveni s dalšími hovipřáteli a to s Aničkou, která s sebou přivezla borce Ulsana a nehovíka Hera (škoda, že není hovík, byl by moc šikovný :-)) na hovawarta :-))) a s Martinou, která s sebou přivezla zlatýho borce Astona. Byli jsme s Arískem moc spokojeni, že tam jsou a pořádně jsme mohli povykládat o hovíčkách.
Ráno jsme vyrazili na obrany, počasí nám velmi přálo :-)) pořádná zima, fujavice a dokonce i sníh (na únor nezvyklý :-))).
Arís na obranách byl v pohodě, jenom měl v hlavě vždycky chvilku guláš, že jsou na place dva figuranti, kteří se střídali a Arís chvilku přemýšlel, který je ten šupák. První den ráno totiž kousal na Glisníka, to bylo v poho, odpoledne na Labíka a to pokukoval po Glisníkovi, co se jako děje, druhý den ráno šel na Labíka opět a to bylo v poho a odpoledne na Glisníka a to už měl v hlavě totální guláš, co se to děje, až jsem mělam strach, že půjde za druhým "šupákem" Ale jinak byl Arís pochválen a hlavně náš figurant byl pochválen, že je vidět, že chodíme na dobrýho figuranta.
Máme tady pár fotek >klik, za ně moc děkuji Martině od Astonka a taky video, které se ještě zpracovává a za ně musím taky moc poděkovat Aničce.

16.02.2008
Minulou neděli jsme s Chibíkem na MVP v Brně "chytili jen VD", tak jsme si šli po návratu za krásného počasí s pesanama spravit náladu. Podívejte se na několik akčních záběrů - klik.

09.02.2008
Aktualizována sekce Výcvik u Aríska - počtěte si a podívejte se na video :-).

04.02.2008
V neděli přituhlo, ale hlavně vysvitlo sluníčko, vzali jsme tedy do ruky foťák a na cvičáku pořídili pár cvaků, které Vás třeba i rozesmějí - klik.

15.01.2008
Dnes napíšeme jednu pozitivní novinku. Máme vybraného ženicha pro Chibíka! Klepu na dřevo (opět Erikovu hlavu), aby na jaře vše hladce proběhlo.

Musím napsat, že Chibík s páníkem jsou velmi vybíraví a nebylo to s něma lehký, bylo to hódně těžký, ale jsem moc ráda, že už máme jasno a jsme s výběrem u konce. Hledali jsme hlavně pracovního, temperamentního a sympatického ženicha.
Ženich pochází z Hamburku a jmenuje se Baxter ex Canis Lupus.

Páníček Karl Achtmeyer nám napsal pár informací o které se rádi podělíme:

Baxter složil 9 zkoušek. 6x VPG3
Dle slov páníka velmi rád pracuje, má dobrou poslušnost a velmi dobrou obranu. Je velmi vyrovnaný, na cvičáku velmi temperamentní (skáče a hraje si velmi rád) a doma je také rád na sedačce :-)). K cizím lidem je neutrální, nechá se od každého pohladit a je milý k dětem. Je věrný své rodině a musí vždy být u všeho :-)).

Na výstavách se vícekrát prosadil jako vítěz. Z 10 výstav byl 8x V1. Je zemským vítězem a šampionem RZV A VDH. Také je vítězem století z roku 2006.

Taky nás potěšilo, že si majitel nechal po Baxterovil fenku a psa (Jago a Ekita). Oba z rozdílných vrhů. Napsal nám, že se mi dobře rozvíjejí a výborně dělají sport. Oba dobře stopují, jsou dobří v poslušnosti a velmi dobří v obranách. Mají dobrý vztah k cizím lidem a dělají mu velkou radost. Poslal nám pár fotek Baxtera a taky Jaga a Ekity, které má doma » klik.

Takže teď už musíme jenom vymyslet chovatelskou satnici (pár nápadů už máme), zaregistrovat ji, udělat složku odchovy a doufat, že vše dopadne dobře a že s největší pravděpodobností koncem dubna pojedeme na krytí.
Brzy bude dopněna sekce odchovy, kde doplníme další informace.

31.12.2007
Minulý týden jsme s Arogantem trénovali obranu s Mirkem Valentinem na KK Brno Rybníček, z hovawartů jsme se tam potkali i s Jitkou Čermákovou s Coney Jantarová zahrada. Fotečky z tréninku najdete zde.

25.12.2007
Před pár dny vysvitlo sluníčko a hned jsem dostala impulz, že musíme jít ven, vzít foták a trošku si zablbnout. Musela jsem si vzít s sebou i svého pomocníka synka fotografa :-)).Synek ze začátku nebyl tak nadšený jak já, že svítí sluníčko a že se má jít ven. Se slovy, že je pěkně i za oknem, nakonec šel a byl rád a dokonce ho to i bavilo. Mrkněte do fotofalérky, jak mu to focení šlo.
Aríska zachytil jako pravého pana Šňůrku, tuhle přezdívku získal, když jsme byli na výcviku u našeho výcvikáře a figuranta Mirka Valentina. Tehdy mě Mirek pobavil výrokem, "na co má balónky, když mu stačí šňůrky :-))" a od té doby mu doma pracovně říkáme pan Šňůrka.

16.12.2007
Dnes jsme po delší době vzali s sebou na cvičák i našeho Canonka a pořídili jsme pár foteček z výcviku. I když focení nepřálo příliš počasí, doufáme, že Vás alespoň některé z fotek pobaví či zaujmou :-). Škoda, že jsme nefotili na závěr, kdy pejsci měli svůj ohňostroj:-). Byl to druhý, pravidelný nácvik na nadcházející Silvestr :-). Ale Chibík ani Arísek si ohňostroj bohužel vůbec nevychutnali, neboť na něj vůbec nereagovali :-). Abychom to nezakřikli, zaklepeme na dřevo (páníčkovu hlavu). Fotogalerie.

05.12.2007
Výcvikový den HWPS ve Štěpánově 1.12.2007 s Martinem Uřičařem. Ráno jsme s Arískem vyrazili do Štěpánova u Olomouce na výcvikový den. Cesta byla tentokrát velmi rychlá, protože jsem měla dobrýho navigátora :-)), který vše z kufru pěkně kontroloval a tak jsme i v Olomouci pěkně trefili nový obchvat do Štěpánova.Arísek byl velmi natěšený, že se bude něco dít a že jede na výlet. Ráno nejdříve probíhala poslušnost pod vedením Martina Uřičaře, který Aríska sem tam pochválil :-)), kdežto psovoda moc nechválil a stále mu něco vytýkal:-)). Psovod byl ale rád, že se něco naučí MOŽNÁ :-)). Po poslušnosti jsme měli občerstvovací přestávku, kdy si Arísek šel odpočnout do odkládačky, kde má klid a pokoj od všech, no moc rád nebyl, ale jako mlaďoch totiž nechápe, že nejlepší je odpočívat a ne stále něco dělat. Po přestávce byly obrany, kdy Arísek byl šťastný, že se může trošku projevit, moc se mu to líbilo, hlavně když mohl běhat s kořistí a psovoda za sebou v blátě vláčet a nechtěně se snažil psovodíka hodit na zem. V závěru obran, když už jsme běželi s kořistí pryč se to Arískovi opravdu podařilo a psovoda uložil do bláta. Nebylo to nic moc, tam ležet, trošku jsme si s Arískem nerozuměli a každý chtěl na jinou stranu :-)). Arís do prava a já do leva. Bylo to velmi příjemné odpoledne, potkali jsme se tam s našimi psími přáteli. Musím poděkovat jak Martinovi za příjemný přístup, tak Valenťáčkům za jejich organizaci a hlavně za občerstvení a teplo :-)). Hance za focení, stal se z ní opravdu zapálený fotograf a kterému děkuji za fotky. Mimochodem má Hanka nový světelný objektiv, který jí i kapku víc závidím :- )) Fotografie najdete zde. A ještě musím napsat závěr cesty domů, kdy můj navigátor absolutně zklamal, nedával pozor na cestu, takže jsem se zamotali ve tmě a dojeli nějakým způsobem až do Olomouce, kam jsem dojet vůbec nechtěli a naši zkratku na obchvat kolem Olomouce jsme úplně minuli. Navigátor v autě poštěkával a tím mě opravdu zmátnul. A teď už vím, že psi ve tmě opravdu blbě vidí a že příště si do toho štěkat nenechám :-)).

28.11.2007
Opět do Arískovy sekce výcvik vložena aktualizace :-)).

26.11.2007
Do Arískovy sekce byl přidán výcvik s Arískovými pokroky :-)).

06.11.2007
Před měsícem jsme byli s Arím v Brně na vyšetření RTG. V napětí jsme čekali, jaký ten výsledek bude. Pan doktor nás pěkně napínal :-)).

A dnes konečně přišel výsledek RTG HD A 0/0

04.11.2007
Dnes Erik s Chibíkem nastoupili na svoji první stopařskou zkoušku FPr1. Bohužel Chíbík háral a tak přece jenom nebyl úplně v pohodě. Ale to páníka neodradilo nastoupit na stopu.
První úsek Chibík vyrazil pěkně v tempu, že páník měl co dělat, aby jí stíhal a tak první lom trošku přešla, ale hned se po ověření vrátila a vydala se správným směrem :-)), druhý úsek byl u lesa, kde Chibík kromě stopy začmuchl i něco jiného a asi něco zajímavějšího a tak zvedla 2x hlavu a minula předmět, pak si přece jenom uvědomila, že je na stopě a další úsek i s lomem, na kterém se pěkně bez zaváhání zalomila, vypracovala bez chyby i se zalehnutím předmětu. Sice ztratila jeden bodík za křivý zalehnutí, ale to jí bylo odpuštěno. Takže výsledek byl dobře - 83 bodů.
Páník i já jsme spokojeni. Takže příští rok nás čeká FPr2. Trochu mě mrzí, že Chibík neprodal to, co umí, ale tak to asi má být. Přešli jsme na metodu, kde se pes učí klidu a soustředění na stopě, tak doufám, že příští rok to už trochu ukáže.

Menu

CHS IJSBEER - HOVAWART - Chibeta z Budske samoty - Arogant Arivalo Asso
Home

NAVRCHOLU.cz