Výcvik

09.02.2008 - 17 měsíců
Výcvik a naše pokroky :-))
Tento týden jsem byli opět cvičit v Brně na Rybníčku pod vedením Arískova oblíbence Mirka Valentina. Tentokrát jsme poprvé spojili rozpracovaný aport; trochu jsem měla strach, ale Mírek nás povzbudil, že je nejvyšší čas dělat aport už normálně. Tady se můžete mrknou, jak nám to jde, dnes již podruhé :-)).
Jinak jsem opět zjistila, že špatně vydávám povely, doma je říkám jakžtakž normálně, si myslím, ale před někým jiným mám nějaký blok :-))
Je rozdíl, když řekne povel Mirek - to Arís chápe daleko líp a šlape s ním jako hodinky, ale u mě pořádně nechápe, co po něm chci a jako by váhal. Anebo když je se mnou, tak mu zrovna zalehnou uši.
Takže to je pro dnešek vše. Jdu trénovat nahlas "sedni" "lehni" - samozřejmě bez psa :-)).

28.11.2007 - stále 14 měsíců
Tak píši další miniaktualizaci. Nejdříve musím reagovat na chválu Báry z návštěvní knihy :-). Arísek děkuje za pochvalu haf haf haf :-)), ale takovou si opravdu nezaslouží. Já jako psí máma musím kriticky říct, že Arís je ještě takový trdlo :-)).
Takže včera jsme byli na poslušnosti u Mirka Valentina v Brně, kam se pravidelně snažíme docházet 1 až 2x za měsíc, a prý nastalo zlepšení u chůze u nohy, u čelem vzad už se tolik nemotáme.
Dále nám ukázal, jak máme cvičit vysílání vpřed se zalehnutím, tady to vidím na velmi dlouhou cestu. A ještě jsme stihli revíry - jak revírovat :-) bez chození stále za maketu něco tam dávat.. No taky jsem zvědavá, jak nám to půjde. Zatím žádný zázrak. Jinak u sedni, lehni nedošlo k žádnému zlepšení, ba naopak se ještě zpomalil :-(, ale nemůže být stále posvícení.

26.11.2007 - 14 měsíců a kousek :-)
Dlouho jsem přemýšlela co do téhle sekce vlastně napsat, protože vlastně stále nic neumíme.
Takže po dlouhé době Arísek pochopil co to znamená povel k noze. Celou dobu učení dělal hodně nechápavého a najednou to přišlo, prostě se přiřadil a mám pocit, že to začíná trochu jít.
U povelu sedni to zatím nepřišlo, stále je na to takový tvrdší a musím mu nějak pomáhat nebo by sedl, ale velmi pomalu.
U lehni to taky ještě nepřišlo takový to správný plácnutí, ale už jsou tu jistý záchvěvy J), že se možná dočkám, ale z toho mám pocit, že se ještě načekám .
Vstaň tady je zajímavý, že to mu nějak jde samo, doufám, že to nezapomene :-).
Dále se učíme vysílání vpřed, aby ten výcvik neměl jenom takový jednotvárný a to ho zatím baví a rád běhá, ale zatím jsme ve fázi, že Aríse odložím, běžím, dám do jisté vzdálenosti balónek a Arís tam běží, nevím co udělá až tam jednou nepoběžím, to ale nezkouším.Na větší vzdálenost neumí lehnout na povel, takže učím zvlášť lehni bez vodítka na volno a doufám, že se to jednou naučí a že to jednou spojíme dohromady.
Aport máme ve fázi, že se zvlášť učí čínku rychle nosit a zvlášť ho učím povel drž aport . První fáze nám jde, ale druhá zatím ne a ne a ne a ne, tady je přece jenom Arís trošku tvrdší a nechce to chápat co je pro něho lepší :-).
Obíhání maket, tak tady jsme stále nějak na začátku. Protože nemáme tolik příležitostí se makety učit. Cvičíme na balónek. Zatím Aríse odložím , běžím já, dám balónek do makety a pak běží Arís pro něho a vrací se ke mně. A nebo tam běžím nic tam nedám a Arís opět běží :-) jak jinak :-), kolikrát tam dám balónek, ale jaksi si ho nevšimne nebo je to pro něho zdržování, že ho poslední dobou ani nebere.
Chůze u nohy, tak tady nám nejde čelem vzad , především já se neumím otáčet. Jo když jdu bez psa , tak se nějak otočím, když jdu se psem, tak stále nechápu proč se tak motám a tím pádem se nějak motáme :-)).
A to je pro dnešek všechno :-).

CHS IJSBEER - HOVAWART - Chibeta z Budske samoty - Arogant Arivalo Asso
Home

NAVRCHOLU.cz