Novinky

16.04.2008
Dnes jsme obdrželi od ČMKU potvrzení o registraci naší chovatelské stanice, která se jmenuje IJSBEER = lední medvěd. Příslušná změna vzhledu našich stránek proběhne příští týden.

14.04.2008
Dnešní novinka se týká našeho plánovaného odchovu. Nastala změna, bohužel jsme nemohli z pracovních důvodů narychlo vycestovat (Chíba začala hárat o 2 týdny dříve). Tatínkem našich budoucích štěníků nebude tedy Baxter, ale... Volba byla jasná - bude to starší brácha našeho Aríska :-)), kteří jsou si jak povahově, tak i vzhledově velmi podobní :-)). Akimka jsme si zvolili nejenom proto, že je to bratr Aríse, ale také z toho důvodu, že je to opravdu velký aportér s velkým zájmem spolupracovat s páníčkem při výcviku, který má velmi rád. A abychom ho ještě malinko vychválili, tak musíme dodat, že je kontaktní a velmi příjemný pes.
Takže krytí proběhlo ve středu 09.04.2008.
Byli jsme velmi nervozní, jak to dopadne. Chibeta s Akimem si hned padli do oka. Takže na začátku bylo velmi příjemné skotačení. Chibík je dáma a taky to dávala najevo a Akim se musel hodně dvořit, ale byl opravdu neúnavný, bylo to velmi úsměvné. Co víc dodat. Jak jsme ze začátku ze všeho měli obavy, tak jsme nakonec měli ze všeho velmi dobrý pocit, který máme trvá dodnes :-)). A teď jenom budeme doufat.

Fotogalerie z krytí

Info o plánovaném vrhu

31.03.2008
Minulé úterý s námi (tedy s paničkou a Arim) jel páníček na KK Rybníček, kde jsme s Mirkem Valentinem trénovali obranu, a pořídil nám po dlouhé době video - Arogant Arivalo Asso 18 měsíců - wmv, 22 MB, mpg, 25,8 MB.

24.03.2008
Přidali jsme novou sekci Plánovaný odchov - odjezd za Baxterem ex Canis Lupus na krytí se pomalu ale jistě blíží..., dále jsme vložili nové Chíbino video.

21.03.2008
Do Odkazů jsme doplnili šikovnou Ambru Attractive Nuisance.

16.03.2008
Do Odkazů jsme doplnili Ebony Gold Premio, která také navštěvuje KK Rájec-Jestřebí.

24.02.2008
Přidáváme video z Arískovy obrany z Kroměříže, za podklady děkujeme Aničce Brázdové.

20.02.2008
15.02-17.02. jsme se s Arískem zúčastnili výcviku v Kroměříži - http://hvezda.bedea.cz.
V pátek navečer jsme s Arískem vycestovali do Kroměříže, naštěstí to nemáme daleko a tak za hodinku jsme byli na místě. Arísek se ubytoval v autíčku, kde měl pro sebe hodně místa, ale stejně využíval hlavně sedadlo u řidiče. Byli jsem domluveni s dalšími hovipřáteli a to s Aničkou, která s sebou přivezla borce Ulsana a nehovíka Hera (škoda, že není hovík, byl by moc šikovný :-)) na hovawarta :-))) a s Martinou, která s sebou přivezla zlatýho borce Astona. Byli jsme s Arískem moc spokojeni, že tam jsou a pořádně jsme mohli povykládat o hovíčkách.
Ráno jsme vyrazili na obrany, počasí nám velmi přálo :-)) pořádná zima, fujavice a dokonce i sníh (na únor nezvyklý :-))).
Arís na obranách byl v pohodě, jenom měl v hlavě vždycky chvilku guláš, že jsou na place dva figuranti, kteří se střídali a Arís chvilku přemýšlel, který je ten šupák. První den ráno totiž kousal na Glisníka, to bylo v poho, odpoledne na Labíka a to pokukoval po Glisníkovi, co se jako děje, druhý den ráno šel na Labíka opět a to bylo v poho a odpoledne na Glisníka a to už měl v hlavě totální guláš, co se to děje, až jsem mělam strach, že půjde za druhým "šupákem" Ale jinak byl Arís pochválen a hlavně náš figurant byl pochválen, že je vidět, že chodíme na dobrýho figuranta.
Máme tady pár fotek >klik, za ně moc děkuji Martině od Astonka a taky video, které se ještě zpracovává a za ně musím taky moc poděkovat Aničce.

16.02.2008
Minulou neděli jsme s Chibíkem na MVP v Brně "chytili jen VD", tak jsme si šli po návratu za krásného počasí s pesanama spravit náladu. Podívejte se na několik akčních záběrů - klik.

09.02.2008
Aktualizována sekce Výcvik u Aríska - počtěte si a podívejte se na video :-).

04.02.2008
V neděli přituhlo, ale hlavně vysvitlo sluníčko, vzali jsme tedy do ruky foťák a na cvičáku pořídili pár cvaků, které Vás třeba i rozesmějí - klik.

15.01.2008
Dnes napíšeme jednu pozitivní novinku. Máme vybraného ženicha pro Chibíka! Klepu na dřevo (opět Erikovu hlavu), aby na jaře vše hladce proběhlo.

Musím napsat, že Chibík s páníkem jsou velmi vybíraví a nebylo to s něma lehký, bylo to hódně těžký, ale jsem moc ráda, že už máme jasno a jsme s výběrem u konce. Hledali jsme hlavně pracovního, temperamentního a sympatického ženicha.
Ženich pochází z Hamburku a jmenuje se Baxter ex Canis Lupus.

Páníček Karl Achtmeyer nám napsal pár informací o které se rádi podělíme:

Baxter složil 9 zkoušek. 6x VPG3
Dle slov páníka velmi rád pracuje, má dobrou poslušnost a velmi dobrou obranu. Je velmi vyrovnaný, na cvičáku velmi temperamentní (skáče a hraje si velmi rád) a doma je také rád na sedačce :-)). K cizím lidem je neutrální, nechá se od každého pohladit a je milý k dětem. Je věrný své rodině a musí vždy být u všeho :-)).

Na výstavách se vícekrát prosadil jako vítěz. Z 10 výstav byl 8x V1. Je zemským vítězem a šampionem RZV A VDH. Také je vítězem století z roku 2006.

Taky nás potěšilo, že si majitel nechal po Baxterovil fenku a psa (Jago a Ekita). Oba z rozdílných vrhů. Napsal nám, že se mi dobře rozvíjejí a výborně dělají sport. Oba dobře stopují, jsou dobří v poslušnosti a velmi dobří v obranách. Mají dobrý vztah k cizím lidem a dělají mu velkou radost. Poslal nám pár fotek Baxtera a taky Jaga a Ekity, které má doma » klik.

Takže teď už musíme jenom vymyslet chovatelskou satnici (pár nápadů už máme), zaregistrovat ji, udělat složku odchovy a doufat, že vše dopadne dobře a že s největší pravděpodobností koncem dubna pojedeme na krytí.
Brzy bude dopněna sekce odchovy, kde doplníme další informace.

31.12.2007
Minulý týden jsme s Arogantem trénovali obranu s Mirkem Valentinem na KK Brno Rybníček, z hovawartů jsme se tam potkali i s Jitkou Čermákovou s Coney Jantarová zahrada. Fotečky z tréninku najdete zde.

25.12.2007
Před pár dny vysvitlo sluníčko a hned jsem dostala impulz, že musíme jít ven, vzít foták a trošku si zablbnout. Musela jsem si vzít s sebou i svého pomocníka synka fotografa :-)).Synek ze začátku nebyl tak nadšený jak já, že svítí sluníčko a že se má jít ven. Se slovy, že je pěkně i za oknem, nakonec šel a byl rád a dokonce ho to i bavilo. Mrkněte do fotofalérky, jak mu to focení šlo.
Aríska zachytil jako pravého pana Šňůrku, tuhle přezdívku získal, když jsme byli na výcviku u našeho výcvikáře a figuranta Mirka Valentina. Tehdy mě Mirek pobavil výrokem, "na co má balónky, když mu stačí šňůrky :-))" a od té doby mu doma pracovně říkáme pan Šňůrka.

16.12.2007
Dnes jsme po delší době vzali s sebou na cvičák i našeho Canonka a pořídili jsme pár foteček z výcviku. I když focení nepřálo příliš počasí, doufáme, že Vás alespoň některé z fotek pobaví či zaujmou :-). Škoda, že jsme nefotili na závěr, kdy pejsci měli svůj ohňostroj:-). Byl to druhý, pravidelný nácvik na nadcházející Silvestr :-). Ale Chibík ani Arísek si ohňostroj bohužel vůbec nevychutnali, neboť na něj vůbec nereagovali :-). Abychom to nezakřikli, zaklepeme na dřevo (páníčkovu hlavu). Fotogalerie.

05.12.2007
Výcvikový den HWPS ve Štěpánově 1.12.2007 s Martinem Uřičařem. Ráno jsme s Arískem vyrazili do Štěpánova u Olomouce na výcvikový den. Cesta byla tentokrát velmi rychlá, protože jsem měla dobrýho navigátora :-)), který vše z kufru pěkně kontroloval a tak jsme i v Olomouci pěkně trefili nový obchvat do Štěpánova.Arísek byl velmi natěšený, že se bude něco dít a že jede na výlet. Ráno nejdříve probíhala poslušnost pod vedením Martina Uřičaře, který Aríska sem tam pochválil :-)), kdežto psovoda moc nechválil a stále mu něco vytýkal:-)). Psovod byl ale rád, že se něco naučí MOŽNÁ :-)). Po poslušnosti jsme měli občerstvovací přestávku, kdy si Arísek šel odpočnout do odkládačky, kde má klid a pokoj od všech, no moc rád nebyl, ale jako mlaďoch totiž nechápe, že nejlepší je odpočívat a ne stále něco dělat. Po přestávce byly obrany, kdy Arísek byl šťastný, že se může trošku projevit, moc se mu to líbilo, hlavně když mohl běhat s kořistí a psovoda za sebou v blátě vláčet a nechtěně se snažil psovodíka hodit na zem. V závěru obran, když už jsme běželi s kořistí pryč se to Arískovi opravdu podařilo a psovoda uložil do bláta. Nebylo to nic moc, tam ležet, trošku jsme si s Arískem nerozuměli a každý chtěl na jinou stranu :-)). Arís do prava a já do leva. Bylo to velmi příjemné odpoledne, potkali jsme se tam s našimi psími přáteli. Musím poděkovat jak Martinovi za příjemný přístup, tak Valenťáčkům za jejich organizaci a hlavně za občerstvení a teplo :-)). Hance za focení, stal se z ní opravdu zapálený fotograf a kterému děkuji za fotky. Mimochodem má Hanka nový světelný objektiv, který jí i kapku víc závidím :- )) Fotografie najdete zde. A ještě musím napsat závěr cesty domů, kdy můj navigátor absolutně zklamal, nedával pozor na cestu, takže jsem se zamotali ve tmě a dojeli nějakým způsobem až do Olomouce, kam jsem dojet vůbec nechtěli a naši zkratku na obchvat kolem Olomouce jsme úplně minuli. Navigátor v autě poštěkával a tím mě opravdu zmátnul. A teď už vím, že psi ve tmě opravdu blbě vidí a že příště si do toho štěkat nenechám :-)).

28.11.2007
Opět do Arískovy sekce výcvik vložena aktualizace :-)).

26.11.2007
Do Arískovy sekce byl přidán výcvik s Arískovými pokroky :-)).

06.11.2007
Před měsícem jsme byli s Arím v Brně na vyšetření RTG. V napětí jsme čekali, jaký ten výsledek bude. Pan doktor nás pěkně napínal :-)).

A dnes konečně přišel výsledek RTG HD A 0/0

04.11.2007
Dnes Erik s Chibíkem nastoupili na svoji první stopařskou zkoušku FPr1. Bohužel Chíbík háral a tak přece jenom nebyl úplně v pohodě. Ale to páníka neodradilo nastoupit na stopu.
První úsek Chibík vyrazil pěkně v tempu, že páník měl co dělat, aby jí stíhal a tak první lom trošku přešla, ale hned se po ověření vrátila a vydala se správným směrem :-)), druhý úsek byl u lesa, kde Chibík kromě stopy začmuchl i něco jiného a asi něco zajímavějšího a tak zvedla 2x hlavu a minula předmět, pak si přece jenom uvědomila, že je na stopě a další úsek i s lomem, na kterém se pěkně bez zaváhání zalomila, vypracovala bez chyby i se zalehnutím předmětu. Sice ztratila jeden bodík za křivý zalehnutí, ale to jí bylo odpuštěno. Takže výsledek byl dobře - 83 bodů.
Páník i já jsme spokojeni. Takže příští rok nás čeká FPr2. Trochu mě mrzí, že Chibík neprodal to, co umí, ale tak to asi má být. Přešli jsme na metodu, kde se pes učí klidu a soustředění na stopě, tak doufám, že příští rok to už trochu ukáže.

CHS IJSBEER - HOVAWART - Chibeta z Budske samoty - Arogant Arivalo Asso
Home

NAVRCHOLU.cz